Bouwbedrijf Heijmans heeft een dramatisch eerste half jaar achter de rug. De onderneming zag de nettowinst dalen naar 2 miljoen euro tegen 19 miljoen euro een jaar eerder. Het bedrijfsresultaat zakte van 31 miljoen naar 13 miljoen euro, ver onder de gemiddelde verwachting van analisten.
Heijmans presteert vooral slecht bij zijn activiteiten op het gebied van bouw en wegenbouw in Nederland. Die waren het afgelopen half jaar verliesgevend, onder meer omdat het bedrijf in het verleden belangrijke projecten tegen te lage vergoedingen heeft aangenomen. In België moet Heijmans geld toeleggen op zijn bouw- en vastgoedactiviteiten.
Heijmans liet half mei nog weten uit te gaan van een nettowinst van 50 miljoen euro. Het ging toen al om een winstwaarschuwing, reden voor toenmalig topman Guus Hoefsloot om op te stappen.
De omzet van Heijmans steeg wel, van 1,69 miljard euro naar 1,72 miljard euro.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.