*

 

Koers S&N omlaag richting deadline bod

Door: redactie − 24/01/08, 11:10

(Novum) - Scottish & Newcastle staat donderdagochtend flink onder druk op de Londense beurs, tegen het positieve marktsentiment in. De Britse brouwer staat in het middelpunt van de belangstelling. Voor 13.00 uur Nederlandse tijd moeten Carlsberg en Heineken bekendmaken of ze een bod gaan uitbrengen op hun concurrent of toch afzien van een overname. Dan loopt de deadline af die de Britse toezichthouder, het Takeover Panel, heeft vastgesteld.

Volgens sommige marktpartijen zou Carlsberg zich op het laatste moment terug kunnen trekken, vanwege problemen rond de financiering van het bod. Dat meldt The Financial Times op zijn website. De Deense bierbrouwer liet zelf eerder weten geen financieringsproblemen te verwachten.

De zakenkrant schreef woensdag dat Lehman Brothers, de begeleidende zakenbank van Carlsberg, zich zorgen maakt over hoe een overbruggingslening moet worden geherfinancierd, volgend op de scherpe dalingen op de aandelenbeurzen. De lening wordt naar verwachting geherfinancierd via een aandelenemissie.

Omstreeks 10.30 uur noteert het aandeel Scottish & Newcastle 4,7% lager op de Londense beurs. Carlsberg wint daarentegen 5,7% in Kopenhagen. In Amsterdam staat Heineken 2,7% in de plus.

mailIcon print |