*

 

'Unilever zet Italiaans onderdeel in etalage'

ANP − 03/12/09, 10:35

ROTTERDAM (ANP) - Producent van consumentengoederen Unilever zou het Italiaanse bedrijfsonderdeel Findus in de verkoop hebben staan. Volgens de Britse krant The Financial Times zou de verkoop tussen de 500 en 800 miljoen euro opleveren. Unilever wilde bij monde van een woordvoerder geen commentaar leveren op het bericht.

Het gaat om de diepvriesactiviteiten, het onderdeel dat onder meer bevroren maaltijden produceert. De ijstak, die bekende merken als Vienetta, Solero en Cornetto onder zich heeft, staat hier los van.

Volgens een bron bekend met het bedrijf, zou Findus gewaardeerd worden op 8 tot 10 keer de jaarlijkse ebitda, die tussen de 65 en 75 miljoen euro ligt. De Britse krant noemt Birds Eye Iglo en de Findus Group als mogelijke kopers van de Unilevertak.

In 2006 verkocht Unilever zijn Europese diepvriestak voor 1,7 miljard euro aan de Britse investeringsmaatschappij Permira Funds. Merken als Iglo en Birds Eye gingen naar de nieuwe eigenaar.

mailIcon print |