*

 

Morgan Stanley drukt beurzen in de min

ANP − 22/04/09, 15:12

AMSTERDAM (ANP) - De stemming op de Europese effectenbeurzen verslechterde woensdagmiddag nadat de Amerikaanse bank Morgan Stanley tegenvallende resultaten presenteerde. Eerder op de dag voerden banken juist de boventoon na positief commentaar van de Amerikaanse minister van Financiën over de banksector in zijn land.

De Amsterdamse hoofdindex AEX noteerde om even na half vier een verlies van 1 procent op 232,54 punten, waar de graadmeter eerder op de dag nog fractioneel hoger koerste. De MidKap-index steeg 0,3 procent tot 332,80 punten. Ook op de beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs maakte winst plaats voor verliezen. De graadmeters daar leverden tot 0,5 procent in.

Morgan Stanley leed in het eerste kwartaal een verlies van 177 miljoen dollar ofwel 57 cent per aandeel. Analisten rekenden in doorsnee op een verlies van 9 cent per aandeel. In de eerste drie maanden vorig jaar haalde het bedrijf nog een winst van 1,4 miljard dollar. De resultaten vielen uit de toon bij die van branchegenoten Goldman Sachs, JPMorgan Chase en Wells Fargo, die onlangs positief verrasten.

Veel kwartaalcijfers

Beleggers in New York, die een stortvloed aan kwartaalcijfers voorgeschoteld kregen, waren met name ontstemd over de cijfers van Morgan Stanley. Kort na de handelsaanvang op Wall Street noteerde de Dow-Jonesindex 0,5 procent lager. De S&P 500-index en de Nasdaq verloren respectievelijk 0,6 en 0,4 procent.

Europese branchegenoten van Morgan Stanley leverden de winsten van eerder op de dag deels in. Bankverzekeraar ING, rond het middaguur nog 5 procent hoger, noteerde halverwege de middag een plus van 2 procent. Ook Barclays en Commerzbank vielen terug, maar hielden nog plusssen vast van respectievelijk 3,5 en 5 procent.

Uitschieter

Verzekeraar Aegon maakte bekend als het mogelijk en verantwoord is nog dit jaar 1 miljard euro staatssteun terug te betalen. Dat is een derde van de totale som die de staat in het bedrijf stak. Aegon verwacht dit jaar en volgend jaar wel hogere verliezen op de kredietportefeuille ,,dan normaal.'' Aegon daalde 0,7 procent.

MidKapper Wessanen was dé positieve uitschieter op het Damrak. Het aandeel schoot ruim 23 procent omhoog nadat het voedingsmiddelenconcern aankondigde een volledige terugtrekking uit de Verenigde Staten te overwegen.

De euro noteerde 1,2985 dollar, gelijk aan de stand bij het slot van de Europese beurzen op dinsdag.

mailIcon print |