VENLO (ANP) - De fabrikant van printers en kopieerapparaten Océ heeft dankzij kostenbesparingen winst geboekt in het eerste kwartaal. Dat heeft Océ donderdag bekendgemaakt. Het bedrijf werd in de laatste maanden van vorig jaar hard geraakt door de financiële crisis.
Océ wil dit jaar 80 miljoen euro besparen, voornamelijk door personeel op straat te zetten. In het eerste kwartaal werd een besparing van 34 miljoen euro gerealiseerd. Daarnaast wil het bedrijf de kosten met nog eens 100 miljoen euro terugdringen door onder meer vastgoed en voorraden te verkopen. Hiervan werd in het eerste kwartaal 40 miljoen euro behaald.
Océ haalde een nettowinst van 15,3 miljoen euro, terwijl analisten rekenden op een nettoverlies van 8 miljoen euro. Zij waren vooraf sceptisch over de haalbaarheid van de besparingsplannen. De omzet daalde met 6,3 procent tot 658 miljoen euro waar analisten uitgingen van 678 miljoen euro.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.