*

 

België overweegt 4000 euro inruilpremie auto's

ANP − 06/02/09, 10:34

BRUSSEL (ANP) - De Belgische regering overweegt 4000 euro premie te geven aan iedereen die zijn oude auto inruilt voor een nieuw exemplaar. De premie moet het milieu en de autofabrikanten helpen.

Vicepremier Didier Reynders (Financiën) legt het plan vrijdag voor aan de ministerraad. Deelstaat Vlaanderen wil er nog een premie bovenop doen van nog eens 2000 à 4000 euro.

Duitsland geeft 2500 euro inruilpremie. Frankrijk en andere landen hebben soortgelijke acties. Huidig EU-voorzitter Tsjechië riep woensdag op tot eenheid in de premies.

Milieuminister Jacqueline Cramer zet in op een regeling voor bestelauto's. Die zorgen volgens haar voor de meeste milieuvervuiling in de stad. Cramer zegde woensdag de Tweede Kamer toe binnen drie weken duidelijkheid te geven over de onderhandelingen met de branche.

mailIcon print |