WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft woensdag bepaald dat maatregelen om de economie te stimuleren niet tegen de internationale verplichtingen van de Verenigde Staten in mogen gaan.
Daarmee zwakte de Senaat voorstellen van het Huis van Afgevaardigden af, die de Amerikaanse staalindustrie het alleenrecht moesten geven bij nieuwe overheidsprojecten. Onder meer de Europese Unie, Mexico en Canada waren zeer ontstemd over de protectionistische maatregelen, die in zouden gaan tegen overeenkomsten die ze met de VS hebben gesloten.
De Senaat verwierp een voorstel van voormalig presidentskandidaat John McCain om de 'Buy American'-clausules helemaal te schrappen. Daardoor zouden bedrijven uit landen als China, India en Braziliƫ, die geen overeenkomsten met de VS hebben gesloten over toegang tot overheidsprojecten, vooralsnog uitgesloten blijven van de nieuwe stimuleringsprojecten.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.