*

 

Vlakke opening Damrak verwacht

ANP − 27/01/09, 07:17

AMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs in Amsterdam gaat dinsdag naar verwachting vlak van start, na de stevige koerssprongen van de voorgaande dag. De handel kan steun krijgen van het positieve slot van Wall Street en de koerswinsten in Tokio. Ook de Amerikaanse futures die wijzen op een hogere start van Wall Street later op de dag zorgen voor een opsteker.

Telecomconcern KPN staat in het middelpunt van de belangstelling nadat het bedrijf meevallende jaarcijfers bekend had gemaakt. Ondanks het verslechterde economische klimaat wist het bedrijf een lichte stijging van de omzet te behalen. ,,De omzet is boven verwachting, het bedrijfsresultaat als verwacht'', aldus Rob Koenders, handelaar bij Harmony Vermogensbeheer. ,,En ze houden vast aan hun outlook. Dat is ongelooflijk sterk in deze markt''.

Ook het Duitse concern Siemens maakte voorbeurs verrassend sterke cijfers bekend over het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar. Het industriële concern boekte een winststijging van 20 procent. Siemens houdt eveneens vast aan zijn prognoses voor het gehele boekjaar.

Maandag

Maandag waren de Europese aandelenmarkten niet te stuiten. Ze sloten door grote plussen bij de bankaandelen de dag met enkele procenten winst af. Ook een megadeal in de farmaciesector stuwde de handel. De AEX-index, de index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, sloot met een plus van 13,74 punten, ofwel 5,9 procent, op een stand van 247,88 punten. De MidKap-index eindigde 1,1 procent hoger op 300,02 punten. ,,Beleggers lijken het slechte nieuws even zat'', merkte Koenders op.

Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex met een winst van 38,47 punten (0,5 procent) op 8116,03 punten. De S&P 500-index eindigde 4,62 punten, ofwel 0,6 procent, hoger op 836,57 punten. Schermenbeurs Nasdaq steeg 12,17 punten (0,8 procent) naar 1489,46 punten.

Farmaciesector

De koerswinsten op Wall Street waren vooral te danken aan optimisme over de een grote overname in de farmaciesector. Pfizer maakte maandag bekend zijn branchegenoot Wyeth in te lijven voor ongeveer 68 miljard dollar. Dat was de eerste keer in een lange tijd dat er een grote overname had plaatsgevonden.

In Tokio ging de toonaangevende Nikkei 4,9 procent vooruit tot een stand van 8061,07 punten. De beurzen in Japan kregen steun van de overheid die een nieuw steunplan had aangekondigd voor bedrijven die door de financiële crisis in de problemen zijn gekomen. De handel op de andere Aziatische beurzen lag grotendeels stil wegens de viering van het Chinese Nieuwjaar.

De beurzen komen later op de dag mogelijk in beweging door een aantal belangrijke macro-economische cijfers. Zo wordt om 10.00 uur de vertrouwensindex van onderzoeksinstituut Ifo gepubliceerd, wat aangeeft wat Duitse ondernemers van de economische situatie vinden. Vanmiddag krijgt de markt te maken met cijfers over het consumentenvertrouwen en de huizenmarkt in de Verenigde Staten.

De euro noteerde dinsdagochtend 1,3240 dollar ten opzichte van 1,3170 dollar aan het einde van de beurshandel maandag.

mailIcon print |