*

 

Technologiesector geeft steun aan Wall Street

ANP − 23/01/09, 21:33

NEW YORK (ANP) - Techfondsen wisten vrijdag het tij op Wall Street te keren. Openingsverliezen van meer dan 2 procent door dalende bedrijfswinsten werden in de middaghandel grotendeels omgezet in winsten, die de effectenmarkten vasthielden.

Alleen de Dow-Jonesindex sloot vrijdag nog negatief, op een verlies van 45,24 punten (0,6 procent) op 8077,56 punten. De S&P 500-index won 4,45 punten (0,5 procent) en sloot op 831,95 punten. Schermenbeurs Nasdaq eindigde 11,80 punten (0,8 procent) in de plus op 1477,29 punten.

Onder meer de positieve noot van Google gaf vrijdag steun. Het Amerikaanse internetbedrijf, dat donderdagavond nabeurs resultaten bekendmaakte, heeft ogenschijnlijk geen last gehad van de financiële crisis. De vierdekwartaalresultaten waren beter dan analisten hadden verwacht. Google liet donderdag weten dat de online advertentiemarkt 'robuust' is gebleven ondanks de economische vertraging. Het fonds ging vrijdag 5,9 procent omhoog.

The Wall Street Journal

Farmacieconcern Wyeth maakte een sprong van 12,6 procent, terwijl farmareus Pfizer 1,4 procent won. Volgens The Wall Street Journal voeren de twee overnamegesprekken over een overname van Wyeth door Pfizer.

Ook positieve geluiden over een economische reddingsplan van president Barack Obama deden de stemming goed. Verder konden financials forse winsten bijschrijven. Beleggers en analisten hopen dat Washington volgende week met meer steunplannen komt voor de sector.

General Electric

Beleggers kregen vrijdag verder wel zwakke bedrijfsresultaten voor de kiezen, wat de beurzen enigszins onder druk zette. General Electric, gezien als barometer voor de Amerikaanse economie, was met een min van 10,8 procent de grootste daler in de Dow. Het concern waarschuwde vrijdag dat 2009 een zeer moeilijk jaar wordt. General Electric maakte wel een kwartaalwinst bekend die in lijn was met de verwachting van analisten.

Harley Davidson dook 7,3 procent in de min. Het Amerikaanse bedrijf maakte vrijdag teleurstellende kwartaalcijfers bekend en zei fors te snijden in de productie en het aantal banen. De motorfabrikant zag de winst met circa 60 procent dalen.

Xerox

Een andere daler was Xerox. Het aandeel ging 7,4 procent omlaag, ook door tegenvallende resultaten. 's Werelds grootste printer- en kopieermachinefabrikant boekte in het vierde kwartaal een winst van 1 miljoen dollar, tegen 382 miljoen een jaar eerder. De winst werd gedrukt door reorganisatiekosten en een dramatische daling van de vraag in Rusland.

De euro noteerde 1,2980 dollar. Bij het slot van Europese beurzen noteerde de munteenheid 1,2860 dollar.

mailIcon print |