*

 

Fortis wil door als verzekeraar in België

ANP − 30/01/09, 10:58

BRUSSEL (ANP) - Het ontmantelde Fortis-concern wil in België doorgaan als verzekeraar. Dat blijkt uit een overeenkomst die Fortis vrijdag heeft gesloten met de Belgische overheid en de Franse bank BNP Paribas.

Fortis wil 90 procent van de Belgische verzekeringsactiviteiten houden. Het resterende belang van 10 procent komt in handen van BNP Paribas. De bank betaalt daarvoor een bedrag van 550 miljoen euro.

Bij de ontmanteling van Fortis in oktober vorig jaar betaalde BNP Paribas 14,5 miljard euro voor grote delen van Fortis België. Deze transactie werd echter in december opgeschort door de bank nadat een Belgische rechter oordeelde dat aandeelhouders hadden moeten worden gekend in de opdeling. Over de toekomst van het bankonderdeel is nu nog steeds geen duidelijkheid.

Redelijke voorwaarden

De partijen begonnen afgelopen dinsdag aan nieuwe onderhandelingen naar aanleiding van een rapport van experts die de gang van zaken rond de opdeling hebben bekeken. Zij oordeelden dat Nederland de Nederlandse onderdelen van Fortis tegen redelijke voorwaarden kocht.

In de nieuwe transactie tussen Fortis, de Belgische staat en BNP Paribas is ook opgenomen dat het belang van Fortis in probleemkredieten wordt verlaagd. De Belgische staat heeft zijn garantie met betrekking tot deze kredietportefeuille vergroot.

Fortis gaat de nieuwe transactie voorleggen aan aandeelhouders op 11 februari in Brussel. Maar advocatenkantoor Modrikamen reageerde vrijdag negatief op de nieuwe deal. ,,Het is zeker een stap in de goede richting, maar er is nog geen oplossing gevonden voor Fortis Bank en voor Fortis Nederland'', stelde vennoot Laurent Arnauts.

mailIcon print |