AMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs in Amsterdam zal dinsdag bij de opening naar verwachting wat herstel laten zien, na de koersdalingen van de voorgaande dag. Rob Koenders, handelaar bij Harmony Vermogensbeheer, voorziet een 1 tot 3 punten hogere opening voor de AEX-index.
,,We hebben nog iets in te halen ten opzichte van het koersherstel op Wall Street gisteravond. In Azië staan de beurzen hoger, behalve in Tokio'', aldus de handelaar. ,,Maar onzekerheid bepaalt het sentiment''. De handel krijgt mogelijk steun van het nieuws dat de Japanse centrale bank voor een bedrag van ruim 11 miljard dollar slecht presterende aandelen gaat kopen van banken om zodoende de financiële markten te ondersteunen.
Wall Street eindigde maandag na een grillige handelsdag verdeeld. De technologiesector hield het hoofd boven water, maar de banken en de industriële fondsen moesten flink terrein prijsgeven.
Lager
De Dow-Jonesindex van dertig toonaangevende fondsen sloot 0,8 procent lager op 7936,75 punten. De breed samengestelde S&P 500-index eindigde 0,1 procent in de min op 825,43 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq sloot 1,2 procent hoger op 1494,43 punten.
De AEX, de belangrijkste index in Amsterdam, eindigde met een verlies van 2,64 punten (1,1 procent) op 245,96 punten. De MidKap-index van middelgrote fondsen ging 2,8 procent omlaag tot 303,08 punten.
In beweging
De beurzen worden later op de dag mogelijk in beweging gezet door enkele Amerikaanse macrocijfers. Het gaat om cijfers over de huizenmarkt, het aantal afgesloten voorlopige koopcontracten van woningen over de maand december, en om de autoverkopen over januari.
Op de valutamarkt noteerde de euro dinsdagochtend 1,2845 dollar tegen 1,2810 dollar bij het slot van de handel in Europa maandag.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.