AMSTERDAM (AFN) - De stemming op de Europese aandelenmarkten verslechterde dinsdag aan het einde van de ochtend. Vooral de energiesector had het moeilijk, nadat het Britse olieconcern BP tegenvallende resultaten had bekendgemaakt.
De AEX, de index van meest verhandelde fondsen in Amsterdam, stond aan het begin van de middag 0,7 procent lager op 244,21 punten. De index voor het middensegment, de MidKap, ging 0,6 procent achteruit tot 301,30 punten. De Londense FTSE, de DAX in Frankfurt en de CAC in Parijs daalde rond de 0,2 procent.
Eerder op de ochtend kwamen de beursgraadmeters nauwelijks in beweging. Veel nieuws om op te handelen was er niet voor beleggers.
'Ontzettend laag'
,,Het is eigenlijk niks. Het valt op dat de omzet ontzettend laag is'', zei Corné van Zeijl, fondsmanager bij SNS. Dat kwam volgens hem door de overlast van de sneeuw in Londen, waardoor maar weinig handelaren naar kantoor kunnen. ,,Daar komt toch een belangrijk deel van de handel vandaan'', aldus Van Zeijl.
Randstad (min 3,4 procent) bezette de laatste plek in de AEX. Volgens Van Zeijl lag de oorzaak bij de Amerikaanse concurrent Manpower die later op de dag zijn resultaten publiceert. Daarnaast heeft de Belgische bank KBC zijn advies voor Randstad naar beneden bijgesteld.
Niet gelukt
Chemieconcern DSM maakte voor de opening van de beurs bekend dat het niet is gelukt om het onderdeel Special Products te verkopen. DSM werd 3,2 procent minder waard.
Het financiële concern Fortis zakte 3 procent. Maandag maakte het aandeel een forse koerssprong op het nieuws dat er een nieuwe overeenkomst is gesloten rond de onderneming door de Belgische overheid en de Franse bank BNP Paribas.
Meeprofiteren
KPN kon meeprofiteren van gunstige omzetcijfers van zijn Britse branchegenoot Vodafone. Het aandeel ging 1,4 procent omhoog, goed voor de eerste plek in de AEX. Vodafone zelf werd op de Londense beurs 6,4 procent meer waard.
De Britse oliemaatschappij BP maakte eveneens zijn resultaten bekend. Deze vielen echter tegen. BP ging 3,6 procent onderuit. Shell verloor in Amsterdam 2,2 procent.
Beweging
De beurzen komen mogelijk later op de dag in beweging door enkele Amerikaanse macrocijfers. Het gaat om cijfers over de huizenmarkt, het aantal afgesloten voorlopige koopcontracten van woningen over de maand december, en om de autoverkopen over januari.
Op de valutamarkt noteerde de euro dinsdag 1,2835 dollar tegen 1,2810 dollar bij het slot van de handel in Europa maandag.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.