*

 

Wall Street vlak na voortvarende start

ANP − 12/03/10, 19:37

NEW YORK (ANP) - Wall Street ging vrijdag voortvarend van start met hogere koersgemiddelden, maar een onverwachte daling van het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten gooide roet in het eten. Het resultaat na vier uur handel was dat de belangrijkste graadmeters nog nauwelijks afweken van de slotstanden van donderdag.

De Dow-Jonesindex van dertig hoofdfondsen noteerde een fractie lager tot 10.616 punten. De breder samengestelde S&P 500-index stond met 1150 punten eveneens vrijwel op de slotstand van de voorgaande handelsdag. Schermenbeurs Nasdaq zakte met 0,1 procent tot 2367 punten.

De beleggers waren voor het begin van de handel aangenaam verrast door een gunstig macrocijfer. Het barre winterweer vorige maand in de VS had de consument er niet van weerhouden te winkelen, bleek uit cijfers van het Amerikaanse ministerie van Handel.

Detailhandel

De detailhandel boekte in februari ten opzichte van de voorgaande maand een 0,3 procent hogere omzet. Analisten hadden gerekend op een daling van 0,2 procent. Dat gaf de belegger moed. Direct na opening van Wall Street stegen de indices.

Een half uur later rapporteerde de universiteit van Michigan echter dat het vertrouwen van de Amerikaanse consument in maart was gedaald. De animo om in aandelen te stappen, verdween vervolgens snel.

mailIcon print | |
<spring:message code='commonMessages.loading' />