Terug naar Trouw.nl
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
Trouw.nl
  • Home
  • Nieuws
  • Opinie
  • Groen
  • Religie & filosofie
  • Schrijf
  • Video
  • Foto
  • Banen
  • Webshop

  • Nederland
  • Buitenland
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Cultuur
  • Gezondheid
  • Onderwijs

Peiling: SP neemt afstand van VVD

07/08/12, 18:54  − bron: ANP

CDA en PvdA kruipen naar elkaar toe

© anp.

De SP wint zetels in de nieuwe peiling van TNS NIPO, terwijl de VVD juist ietwat terrein verliest. De peiling van dinsdag onderstreept eerdere peilingen van Maurice de Hond en Synovate, waarin de SP ook al afstand nam van de partij van de huidige minister-president Mark Rutte.

De SP wint zetels in de nieuwe peiling van TNS NIPO, terwijl de VVD juist ietwat terrein verliest. De peiling van dinsdag onderstreept eerdere peilingen van Maurice de Hond en Synovate, waarin de SP ook al afstand nam van de partij van de huidige minister-president Mark Rutte.

De SP komt in de peiling op 37 zetels, de VVD op 30. Vorige week was dat nog respectievelijk 35 en 31. Daarmee lijken die twee partijen te strijden om de zege bij de verkiezingen, want de PVV (18 zetels), de PvdA (17) het CDA (16) en D66 (14) volgen op grote afstand. De partij van Emile Roemer zit momenteel met 15 mensen in de Tweede Kamer, de VVD met 31.

Nieuwe partij
GroenLinks (5 zetels), de ChristenUnie (6), de SGP (3), Partij voor de Dieren (2) volgen weer op gepaste afstand van de andere partijen die in de Tweede Kamer zitten. De enige nieuwe partij die in de Kamer zou komen, is 50Plus met 2 zetels. De DPK van Hero Brinkman en de Piratenpartij halen respectievelijk 0,4 en 0,2 procent van de stemmen, en blijven daarmee onder de kiesdrempel.

Opvallend is dat het CDA in minder dan een maand tijd drie zetels heeft gewonnen, terwijl de PvdA in hetzelfde tijdsbestek er drie verloor. Die laatste partij ziet een kwart van de kiezers, die in 2010 stemden op de partij, vertrekken naar de SP.

Ook is in de peiling onderzocht of mensen al zeker weten dat ze op een bepaalde partij gaan stemmen. Slechts één op de drie kiezers is al nagenoeg zeker van de keuze.

De peiling is gebaseerd op onderzoek onder een representatieve steekproef van 1557 personen. De peiling is tussen vrijdag en dinsdag gehouden.

mailIcon print |
Aan het laden ...
Aan het laden ...
Aan het laden ...

    Verwant nieuws

  • Roemer: SP zal niet meedoen aan minderheidskabinet Roemer: SP zal niet meedoen aan minderheidskabinet - 06/08/12
  • Peiling: gat tussen VVD en PVV wordt steeds groter, SP blijft grootste partij Peiling: gat tussen VVD en PVV wordt steeds groter, SP blijft grootste partij - 05/08/12

    Meer over

    • De verkiezingen van 2012
    • SP
    • VVD
    • Politiek
    • Nederland

Aan het laden ...

    volg trouw.nl

  • Nieuwsbrief
  • RSS (wat is RSS?)

    trouw.nl op mobiel

  • Mobiele website
  • Trouw.nl op de iPhone

    trouw de verdieping

  • Digitale krant
  • De krant op de iPhone
  • De krant op de iPad
  • Over Trouw
  • Auteursrecht

    Service

  • Abonneren
  • Abonnement wijzigen
  • Bezorgklachten
  • Archief

    Contact

  • Veelgestelde vragen
  • Contactgegevens
  • Adverteren
  • Vacatures
De Persgroep Nederland

© 2013 - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php