Terug naar Trouw.nl
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
Trouw.nl
  • Home
  • Nieuws
  • Opinie
  • Groen
  • Religie & filosofie
  • Schrijf
  • Video
  • Foto
  • Banen
  • Webshop

  • Nederland
  • Buitenland
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Cultuur
  • Gezondheid
  • Onderwijs

Rutte benadrukt eensgezindheid met Merkel over eurocrisis

15/06/12, 16:52  − bron: ANP

’Haar teksten zouden de mijne kunnen zijn.’

© epa. Merkel vandaag in Berlijn.

Premier Mark Rutte zei vandaag in zijn wekelijkse persconferentie dat hij en de Duitse bondskanselier Angela Merkel het op grote lijnen eens zijn over de aanpak van de eurocrisis. 'Haar teksten zouden de mijne kunnen zijn.' Rutte gaat komende woensdag bij Merkel op bezoek.

Merkel zei gisteren in het Duitse parlement dat meer politieke integratie in Europa onvermijdelijk is om uit de huidige economische crisis te komen. Ze pleitte ervoor om stap voor stap naar een politieke unie toe te werken.

Rutte zei vrijdag dat 'politieke unie' bij ons iets heel anders betekent dan in Duitsland. Wat Merkel volgens hem bedoelt is dat Zuid-Europa zich moet houden aan de afspraken over bezuinigingen, hervormingen en begrotingsdiscipline.

Verschil tussen hem en Merkel is er wel, erkende Rutte, maar dat zit 'm meer in de aanpak: Duitsland wil problemen intergouvernementeel oplossen, wat wil zeggen tussen regeringen onderling. Nederland is altijd voorstander van een aanpak via de 'Brusselse instituties'' zoals de Europese Commissie.

Rutte sprak nog eens zijn afkeer uit van een Europese bankenunie en gemeenschappelijke Europese obligaties. Volgens de premier staan we er door maatregelen als het noodfonds voor de euro beter voor dan 2 jaar geleden, maar zijn er nog altijd grote problemen, voornamelijk in Zuid-Europa. 'Die los je niet op met een toverstokje of met eurobonds of een bankenunie. We moeten vreselijk oppassen dat we niet een permanente geldpijp aanleggen van Noord- naar Zuid-Europa, want dan valt de druk om in te grijpen in het zuiden weg.'

mailIcon print |
Aan het laden ...
Aan het laden ...
Aan het laden ...

    Verwant nieuws

  • Rutte naar Merkel om crisis te bespreken Rutte naar Merkel om crisis te bespreken - 14/06/12

    Meer over

    • Politiek
    • Schuldencrisis
    • Angela Merkel
    • Mark Rutte
    • Economie
  • Niemand gelooft in schrappen geparkeerde bezuiniging
  • VVD: kans op geen bezuinigingen niet groot
  • 'Kieper gevolgen sociaal akkoord niet over hek van gemeenten'
  • VVD bezorgd over positie Teeven in debat over affaire-Dolmatov

Aan het laden ...

    volg trouw.nl

  • Nieuwsbrief
  • RSS (wat is RSS?)

    trouw.nl op mobiel

  • Mobiele website
  • Trouw.nl op de iPhone

    trouw de verdieping

  • Digitale krant
  • De krant op de iPhone
  • De krant op de iPad
  • Over Trouw
  • Auteursrecht

    Service

  • Abonneren
  • Abonnement wijzigen
  • Bezorgklachten
  • Archief

    Contact

  • Veelgestelde vragen
  • Contactgegevens
  • Adverteren
  • Vacatures
De Persgroep Nederland

© 2013 - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php