Terug naar Trouw.nl
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
Trouw.nl
  • Home
  • Nieuws
  • Opinie
  • Groen
  • Religie & filosofie
  • Schrijf
  • Video
  • Foto
  • Banen
  • Webshop

  • Nederland
  • Buitenland
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Cultuur
  • Gezondheid
  • Onderwijs

Leers neemt zijn verlies: regels gezinshereniging blijven hetzelfde

Leonoor Kuijk − 08/06/12, 09:09
© anp. Minister Gerd Leers

De Europese afspraken over gezinshereniging van migranten blijven zoals ze zijn. Dat heeft eurocommissaris Cecilia Malmström deze week aan de Nederlandse minister Leers geschreven, zo liet deze gisteren weten.

"Soms moet je je verlies nemen", aldus Leers na afloop van een vergadering in Luxemburg. Met die opmerking verwees hij naar de inspanning van Nederland om de andere Europese landen en de Europese Commissie te bewegen om de Europese richtlijn voor gezinshereniging strenger te maken.

Onder meer wilde Nederland de leeftijdseisen voor de in Nederland verblijvende partner verhogen en inkomenseisen stellen. Zo wilde Nederland voorkomen dat er gemakkelijk mensen naar Nederland komen die weinig kans maken op een welvarend bestaan. De Europese Commissie peilde de afgelopen maanden de mening van de andere lidstaten. Maar die zagen er weinig in en ondervonden meestal ook weinig problemen met de overgekomen partners van migranten van buiten de EU, zo bleek uit de antwoorden.

Sommige landen en organisaties wezen er juist op dat gezinshereniging een probaat middel is om de integratie te bevorderen. Malmström heeft nu duidelijk gesteld dat ze de richtlijn daarom niet gaat aanpassen. Wel heeft zij Leers beloofd dat er een onderzoeksgroep komt die gaat uitzoeken waar de huidige richtlijn aanleiding geeft voor misbruik of problemen. Nederland had in april, samen met Groot-Brittannië, Frankrijk, Duitsland, Oostenrijk, Spanje en Finland, om zo'n werkgroep gevraagd. Aan de hand van de bevindingen komen er dan aanpassingen op de huidige richtlijn.

mailIcon print |
Aan het laden ...
Aan het laden ...

Plaats een reactie!

Deel jouw mening met de andere bezoekers

Aan het laden ...
  • Reageer op dit artikel
  • gebruiksvoorwaarden
Aan het laden ...

    Meer over

    • Politiek
  • Niemand gelooft in schrappen geparkeerde bezuiniging
  • VVD: kans op geen bezuinigingen niet groot
  • 'Kieper gevolgen sociaal akkoord niet over hek van gemeenten'
  • VVD bezorgd over positie Teeven in debat over affaire-Dolmatov

Aan het laden ...

    volg trouw.nl

  • Nieuwsbrief
  • RSS (wat is RSS?)

    trouw.nl op mobiel

  • Mobiele website
  • Trouw.nl op de iPhone

    trouw de verdieping

  • Digitale krant
  • De krant op de iPhone
  • De krant op de iPad
  • Over Trouw
  • Auteursrecht

    Service

  • Abonneren
  • Abonnement wijzigen
  • Bezorgklachten
  • Archief

    Contact

  • Veelgestelde vragen
  • Contactgegevens
  • Adverteren
  • Vacatures
De Persgroep Nederland

© 2013 - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php