De Tweede Kamer reageert over het algemeen met begrip op minister Donners besluit om de pensioenfondsen die er slecht voorstaan op korte termijn tot actie te dwingen. Ook als dat betekent dat fondsen de pensioenuitkeringen moeten verlagen. De PvdA heeft nog wel wat vragen en ook CDA vindt het zuur voor de gepensioneerden die het betreft, maar net als de VVD menen deze partijen dat het onverantwoord is om de fondsen te ver weg te laten zakken. De PVV wil niet reageren.
SP-Kamerlid Paul Ulenbelt deelt het begrip van zijn collega’s niet. „Het is heel bizar dat de Nederlandse regering wel geld in banken steekt en wel leningen verstrekt aan Griekenland, maar geen helpende hand toesteekt voor deze mensen die geen kant uit kunnen.”
De SP stelde vorig jaar al voor om de pensioenfondsen een lening te geven zodat ze hun slechte financiƫle situatie niet op de deelnemers hoeven af te wentelen. Een lening zou de fondsen die het betreft met schulden opzadelen die ze misschien niet af kunnen lossen. Dan draait de belastingbetaler er voor op, in sommige gevallen voor bestuurders die te roekeloos hebben belegd. Is dat dan te accepteren?
Voor Ulenbelt maakt dat minder uit. „Als bestuurders fouten hebben gemaakt moeten zij worden aangepakt. Maar je kunt gepensioneerden niet de rekening laten betalen van de crisis. Er wordt ook ernstig aan getwijfeld of het geld dat aan Griekenland is uitgeleend wel terug komt. Ik heb liever dat we geld in pensioenfondsen steken waarvan er kans is dat het niet terug komt. Deze mensen staan aan de vooravond van de dood, die kun je niet korten.”
Dat de werkgevers en werknemers die nu nog actief zijn vervolgens de dupe worden, zij dan maar zo. „Zij hebben het vooruitzicht dat er betere tijden komen, waarin ze de schade weer goed kunnen maken.”
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.