*

 

Papandreou: Referendum over toekomst politiek

Elise Kuit/ AP − 19/06/11, 12:49
© ANP

George Papandreou, de premier van Griekenland, heeft opgeroepen tot het organiseren van een referendum over de 'wijzigingen aan het politieke systeem' van het land. Onder meer de grondwet zou er aan moeten geloven.

Papandreou veroordeelde het staatsapparaat dat volgens hem is 'opgeblazen' waardoor het land nu op de rand van een bankroet staat. Papandreou heeft gezworen diepgaande veranderingen in het systeem aan te brengen, teneinde Griekenland uit de crisis te trekken. De grondwetswijziging zou het onder meer gemakkelijker moeten maken om corrupte ambtenaren te vervolgen.

Papandreou zei ook dat de onderhandelingen over een nieuw reddingsplan in volle gang zijn. Het plan zou 'grofweg' dezelfde inhoud hebben als dat wat met de Europese Unie en het IMF was overeengekomen in mei 2010. In plaats van 110 miljard dollar zou Griekenland nu 155 miljard krijgen. Verder details werden nog niet vrijgegeven.
mailIcon print | |
<spring:message code='commonMessages.loading' />