*

 

'Problemen Fukushima duren tot in 2012'

Redactie − 30/05/11, 02:46
Medewerkers van het internationaal atoomagentschap IAEA namen zaterdag de schade op bij het kerncomplex in Fukushima. © reuters

Het Japanse energiebedrijf Tepco acht de kans groot dat het de problemen in kerncentrale Fukushima I niet voor 2012 onder controle krijgt. Dat hebben medewerkers van het bedrijf gisteren bevestigd.

Het reactorcomplex is vrijwel volkomen vernietigd bij de aardbeving en tsunami van 11 maart. De afgelopen weken werd duidelijk dat het in drie reactoren is gekomen tot een meltdown. Volgens Tepco is dat de voornaamste aanleiding voor de vertraging van de werkzaamheden.

Onhaalbaar
Aanvankelijk dacht het bedrijf tot augustus nodig te hebben om de kerncentrale te stabiliseren. In april werd vervolgens een stappenplan gepresenteerd dat was gebaseerd op sluiting van de centrale in zes tot negen maanden. De directie lijkt nu ook die termijn onhaalbaar te achten.

Dat is een streep door de rekening van de Japanse overheid, die vergevorderde plannen had om bewoners uit de omgeving van de centrale terug te laten keren naar hun woningen.
mailIcon print | |
<spring:message code='commonMessages.loading' />