*

 

Blair bekogeld tijdens bezoek aan Ierland

ANP − 04/09/10, 20:00

DUBLIN (ANP) - De Britse oud-premier Tony Blair is zaterdag met schoenen en eieren bekogeld tijdens een bezoek aan de Ierse hoofdstad Dublin. De politie pakte drie mensen op.

Blair wilde boeken gaan signeren in een boekhandel in het centrum van Dublin, waar hij werd opgewacht door ongeveer tweehonderd demonstranten. De schoenen en eieren misten hun doel en Blair kon ongeschonden het pand binnen.

De bijeenkomst was zwaar beveiligd. Ierse nationalisten hadden al aangekondigd naar Dublin te komen om te betogen tegen de Britse controle over Noord-Ierland. Blair was in 1998 een van de belangrijkste spelers bij het tot stand komen van een vredesverdrag in Noord-Ierland.

A journey (Een reis), het boek waarin Blair verhaalt over zijn periode als leider van Groot-Brittannië van 1997 tot 2007, ligt sinds woensdag in de winkels. Blair gaat onder meer in op de oorlog in Irak, het presteren van zijn opvolger Gordon Brown en het overlijden van prinses Diana.

mailIcon print |