(Novum/AP) - Barack Obama en Hillary Clinton hebben bij het begin van de tweede helft van dit jaar allebei meer dan dertig miljoen dollar in kas om hun strijd om de nominatie van de Democratische Partij te bekostigen. In schril contrast met de riante positie van de twee Democratische koplopers staat de financiële toestand van de Republikeinse kandidaat John McCain. Zijn campagneteam liet weten in het tweede kwartaal meer te hebben uitgegeven dan binnengehaald. Met slechts 3,2 miljoen dollar in kas en een schuld van 1,8 miljoen kan McCain zich weinig meer veroorloven. Kennelijk spelen zijn impopulaire standpunten over de oorlog in Irak en immigratie zijn fondsenwervers parten.
De cijfers zijn afkomstig uit financiële rapporten die de campagnes moeten indienen bij de Federale Kiescommissie. John Edwards, die de derde plaats bezet bij de Democraten, liet weten over twaalf miljoen dollar te beschikken.
Koplopers in het Republikeinse kamp - in de peilingen, maar ook qua financiën - zijn oud-gouverneur van Massachusetts Mitt Romney en oud-burgemeester van New York Rudy Giuliani. Zij lieten vrijdag weten respectievelijk 12,1 en 14,6 miljoen in kas te hebben.
Dat McCain er financieel slecht voorstaat werd vorige week al duidelijk. Zijn campagnemanager en campagnestrateeg ruimden in verband daarmee het veld.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.