*

 

Georgische politie treedt op tegen demonstranten

Door: redactie − 07/11/07, 08:43

(Novum/AP) - De Georgische politie heeft woensdagmorgen vroeg enkele tientallen demonstranten verjaagd van de plek bij het parlementsgebouw waar al dagen achtereen tegen president Michail Saakasjvili wordt betoogd. Ongeveer honderd demonstranten waren 's nachts achtergebleven op de protestlocatie, waar de afgelopen dagen duizenden om het vertrek van de president hebben geroepen. Er werden twee arrestaties verricht, zei Ivlian Chaindrava, leider van de oppositionele Republikeinse Partij.

De protesten begonnen vrijdag. Toen kwamen meer dan vijftigduizend mensen bijeen. Aanvankelijk betoogden zij tegen het uitstellen van de verkiezingen en veranderingen in het kiesstelsel, maar al gauw werd om het vertrek van Saakasjvili geroepen.

De oppositie was van plan geweest de demonstraties donderdag voort te zetten. Chaindrava zei dat de samenwerkende oppositiepartijen bijeen waren gekomen om zich op hun volgende stappen te beraden.

De politie gebruikte geen wapenstokken tegen de demonstranten, zei Chaindrava. Wel was een van de oppositieleiders, Zurab Marakvelidze, geschopt. Marakwelidze werd gearresteerd, evenals Chaindriva's broer Georgi Chaindriva, een voormalige bondgenoot van Saakasjvili. De twee behoren tot een groep oppositieleiders die een hongerstaking hebben aangekondigd om hun eisen kracht bij te zetten.

mailIcon print |