*

 

Stil protest tegen bomaanslag in Madrid

Door: redactie − 08/01/07, 15:49

(Novum/AP) - Spanjaarden hebben maandag in Madrid een stil protest gehouden tegen de bomaanslag van vorige week op een parkeergarage van de luchthaven Barajas.

Na het middaguur werd op verschillende plaatsen in de hoofdstad, van het stadhuis tot aan terminal nummer 4 van de luchthaven, het werk voor vijf minuten neergelegd, ter nagedachtenis aan de twee Ecuadoranen die omkwamen toen de auto's waarin zijn lagen te slapen door de instortende parkeergarage werden verpletterd. Bij de explosie en instorting raakten ook 26 mensen gewond.

De aanslag wordt algemeen toegeschreven aan de ETA. De Baskische afscheidingsbeweging heeft de verantwoordelijkheid voor de explosie niet opgeëist, maar een man die de autoriteiten voor de aanslag telefonisch had gewaarschuwd zei namens de ETA te spreken.

mailIcon print |