(Novum/AP) - Voormalige communistische rebellen in Nepal blijven doorgaan met het ronselen van kindsoldaten, ondanks het door hen met de regering gesloten vredesakkoord. Dit zegt de mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch (HRW). Ook zouden de maoïsten tot op heden de kinderen die in de burgeroorlog, die woedde van 1996 tot 2006, aan hun zijde vochten niet hebben vrijgelaten.
De mensenrechtenorganisatie baseert zich zowel op verklaringen van voormalige kindsoldaten en de Nepalese bevolking, als op verklaringen van internationale waarnemers. Kinderen zouden al vanaf 14-jarige leeftijd zijn getraind om met wapens om te gaan en militaire en logistieke taken voor de rebellen hebben verricht. De maoïsten ontkennen de beschuldigingen en zeggen dat al hun strijders minstens 18 jaar waren.
De leider van de rebellen, Prachanda, zei donderdag op een persconferentie dat een nieuwe opstand niet is uitgesloten, maar zei dat daarbij geen geweld zal worden gebruikt. Volgens de maoïsten maakt de regering niet genoeg haast met het uitvoeren van de afspraken uit het vredesakkoord. Zo zouden er nog geen gedetineerde rebellen zijn vrijgelaten en heeft de vorming van een interim-regering met de rebellen maanden vertraging opgelopen.
De rebellen en de Nepalese regering begonnen in 2006 te onderhandelen. In november sloten zij een vredesakkoord.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.