*

 

Marokkaanse terreurverdachte opgepakt in Spanje

Door: redactie − 05/02/07, 14:16

(Novum/AP) - De Spaanse politie heeft een Marokkaan aangehouden die door de autoriteiten in zijn land wordt verdacht van ronselactiviteiten voor Al-Qaida in Irak. Het Spaanse ministerie van binnenlandse zaken heeft dit maandag bekendgemaakt.

De verdachte, Mbark El Jaafari, werd in de noordoostelijke stad Reus gearresteerd. Volgens het ministerie behoort hij tot een groep die voor Al-Qaida en de Algerijnse Salafistische Groep voor Prediking en Strijd zelfmoordterroristen werft in Marokko, Irak en Algerije. De groep zou 32 rekruten naar Irak hebben gestuurd en ook 'operaties' hebben voorbereid in Marokko.

Zelf zou El Jaafari in 2001 terroristische training hebben ondergaan in een kamp van Al-Qaida in Afghanistan. Volgens de bekendmaking van het ministerie wordt hij als eerste stap naar zijn mogelijke uitlevering op korte termijn voor het Spaanse nationale hof gebracht.

mailIcon print |