*

 

Australische premier onder druk over Guantanamo

Door: redactie − 06/02/07, 06:31

(Novum/AP) - De Australische premier John Howard heeft maandag beloofd druk uit te zullen oefenen op de Verenigde Staten om de berechting van de enige Australiër in de Guantanamo-gevangenis te bespoedigen. De gevangene, David Hicks, wordt er al vijf jaar zonder rechtszaak vastgehouden.

Hicks is een van drie gevangen die vorige week te horen kregen dat ze als eerste van de gevangenen in Guantanamo berecht zullen worden. De militaire rechtbank zal hem poging tot moord en het bieden van materiële steun aan terroristen ten laste leggen.

Premier Howard staat onder toenemende politieke druk vanwege de lange periode van detentie zonder enige vorm van rechtspraak. Howard, een loyale bondgenoot van de VS, zei eerder tevreden te zijn over de nieuwe manier waarop de gevangenen berecht worden. Nu gaf hij echter aan erg ongelukkig te zijn over de lengte van de procedure.

David Hicks had zich tot de islam bekeerd en werd in Afghanistan gevangen genomen in 2001, waar hij voor de Taliban gevochten zou hebben.

mailIcon print |