(Novum/AP) - Tienduizenden Fatah-aanhangers zijn zondag bijeengekomen in een voetbalstadion in de Gazastrook. Het betrof de grootste Fatah-manifestatie in Gaza, de machtsbasis van de Hamas, sinds wijlen Yasser Arafat in 1994 terugkeerde uit ballingschap.
Officieel werd gevierd dat Arafat Fatah precies 42 jaar oprichtte, maar de manifestatie was vooral bedoeld als een waarschuwing gericht tegen Hamas. De partij van premier Ismail Haniyeh weigert zijn milities in Gaza te ontmantelen, ondanks oproepen daartoe door president Mahmoud Abbas van Fatah.
In een opzwepende speech noemde Fatahs leider in Gaza, Mohammed Dahlan, de Hamas-militie een bende. De dodelijke aanslag door Hamas op een veiligheidsfunctionaris van Fatah is volgens hem een keerpunt. Hij bezwoer dat de daders gestraft worden.
Sinds de klinkende verkiezingsoverwinning begin vorig jaar van Hamas is de groepering in een machtsstrijd verwikkeld met de andere belangrijke Palestijnse factie, Fatah. Sinds december zijn al ruim dertig Palestijnen bij die strijd omgekomen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.