(Novum/AP) - Bij aanhoudend geweld tussen aanhangers van Hamas en Fatah in het noorden van de Gazastrook zijn van donderdag op vrijdag drie doden gevallen. Ook ontvoerden de twee groepen elkaars strijders.
Vanuit een huis in het vluchtelingenkamp Jebaliya schoot een sluipschutter vrijdag een Hamas-lid dood die met een luidsprekerwagen door het kamp reed om bewoners op te roepen voor een bijeenkomst die Hamas voor later vrijdag had georganiseerd. Hamas-strijders omsingelden vervolgens het huis van het Fatah-lid van waaruit het schot was gelost. Volgens Hamas riepen zij de man op zich over te geven, maar Fatah zei dat zij kogels en granaten op het huis afvuurden.
De andere twee doden vielen ook in Jebaliya. Donderdagavond kwam een Hamas-strijder om het leven bij een bermbomaanslag. In een kennelijke vergeldingsaanval namen Hamas-leden vrijdag het huis van een lid van de met Fatah verbonden Al Aqsa Martelarenbrigades onder vuur. De man, Nabil Jarjir, raakte daarbij gewond. Toen zijn buren hem naar het ziekenhuis wilden vervoeren hielden Hamas-aanvallers de auto tegen en schoten ze Jarjir door het hoofd.
Al Aqsa zwoer de lynchpartij te zullen vergelden. De groep zei Hamas-strijders die aanvallen hebben gepleegd op haar leiders op straat te zullen doodschieten als zij niet voor het gerecht worden gebracht.
In Gaza-Stad werd het huis beschoten van Hamas-minister van buitenlandse zaken Mahmoud Zahar, die op dat moment niet thuis was. Donderdagavond was Zahars huis ook al beschoten. Toen was de minister wel thuis, maar bleef hij ongedeerd.
Een Hamas-functionaris zei dat Fatah-strijders 's nachts zeven Hamas-leden hadden ontvoerd, terwijl de Hamas vier Fatah-leden ontvoerde die vermoedelijk achter de bermbomaanslag zaten. Volgens Fatah werden zes van zijn strijders ontvoerd.
Bijeenkomsten die Hamas vrijdag in het noorden van de Gazastrook organiseert zijn bedoeld als protest tegen aanvallen van Fatah en om de verkiezingsoverwinning te vieren die Hamas een jaar geleden op Fatah behaalde.
Sinds Hamas en Fatah in mei voor het eerst slaags raakten zijn bij de onderlinge gevechten 65 doden gevallen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.