*

 

Spammers misbruiken Europese storm

Door: redactie − 19/01/07, 14:53

(Novum/AP) - Verspreiders van spam misbruiken de nieuwsgierigheid van mensen naar nieuws over de verwoestende storm van donderdag om e-mails met een schadelijke inhoud te verspreiden. Die waarschuwing gaven Finse computerexperts vrijdag. De e-mail, ook bekend onder de naam 'Small.dam', zou al ten minste tienduizend computers geïnfecteerd hebben en heeft als onderwerpsaanduiding: '230 doden door storm die Europa teistert'.

Spammers hebben inmiddels honderdduizenden van die e-mails met een virus eraan gekoppeld verzonden. Dat zei Mikko Hypponen, hoofd van het Finse antivirus bedrijf F-Secure Corp. "De timing is vooral erg slim", merkt Hypponen op, "om een natuurramp met nieuwswaarde op die manier uit te buiten".

De spam e-mail, of 'Trojan', werd vrijdag voor het eerst door het bedrijf geregistreerd en kan een PC met een virus besmetten, maar zal zich naar verwachting niet automatisch verder verspreiden.

mailIcon print |