(Novum/AP) - Een zelfmoordterrorist heeft donderdag in een sjiitische wijk van de Iraakse hoofdstad Bagdad dood en verderf gezaaid. De man bracht een met explosieven geladen auto tot ontploffing middenin de woonwijk Karradah. Zeker 26 mensen vonden de dood, onder wie drie politieagenten. Voorts vielen er 54 gewonden.
De aanslag werd gepleegd kort nadat twee raketten waren ingeslagen in de zogeheten Groene Zone, de wijk in Bagdad waar buitenlandse ambassades en veel overheidsgebouwen zijn gevestigd. Na de autobomaanslag werd opnieuw een zware explosie gehoord. De politie zei een tweede zelfmoordaanslag met een bomauto te hebben voorkomen, door het voertuig zelf op te blazen voordat de bestuurder dat kon doen.
Eerder donderdag vielen bij een bomaanslag op één van de drukste markten van Bagdad, de Shorja-markt, minstens vijf doden en twintig gewonden. Deze aanslag werd gepleegd met een bom die was bevestigd aan een geparkeerde motorfiets. Een tweede aanslag op een markt werd gepleegd in de gemengde wijk Baiyaa, in het westen van Bagdad. Daarbij viel één dode en raakten zeven mensen gewond.
Beide markten zijn eerder het doelwit van aanslagen geweest.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.