(Novum/AP) - De Cubaanse leider Fidel Castro is herstellende. Hij is op en loopt wat. Eigenlijk is hij af en toe bijna aan het joggen. Dat heeft de Venezolaanse president Hugo Chavez, een persoonlijke vriend en groot bewonderaar van Castro, woensdag gezegd.
Chavez klonk woensdag een stuk optimistischer over Castro's toestand dan een week geleden. Toen zei hij nog dat de Cubaanse leider vecht voor zijn leven.
De 80-jarige Castro is al sinds 31 juli niet meer in het openbaar verschenen. Toen maakte hij bekend tijdelijk terug te treden als president van Cuba omdat hij moest herstellen van een operatie. Zijn 75-jarige broer, minister van defensie Raul Castro, heeft zijn taken sindsdien overgenomen. Hoewel Castro's gezondheid een staatsgeheim is, ontkennen de Cubaanse autoriteiten dat hij aan terminale kanker lijdt, zoals de Amerikaanse geheime dienst eerder meldde.
Eerder deze maand meldde de Spaanse krant El Pais dat Castro's artsen een stomaoperatie hadden geadviseerd, maar dat hij daar niet aan had gewild. In plaats daarvan volgde een operatie die tot complicaties leidde, waardoor hij er nu zeer slecht aan toe is, aldus de krant. El Pais zei zijn berichtgeving te baseren op twee bronnen in het Gregorio Maranon ziekenhuis in Madrid.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.