(Novum/AP) - Fidel Castro zag er alert en vrij gezond uit op beelden die vrijdag werden uitgezonden op de Cubaanse staatstelevisie. Het zijn de eerste beelden van de ziekelijke Cubaanse leider sinds ruim drie maanden.
De staatstelevisie onderbrak plotseling de reguliere programmering om een interview van een uur met Castro uit te zenden. Hij sprak langzaam en zacht, en keek de interviewer vaak niet in de ogen. Zijn gedachtengang was soms lastig te volgen.
De beelden werden vrijdag opgenomen, aldus de staatstelevisie. Castro sprak in het hak op de tak springende interview over onder meer de olieprijs en de koers van de dollar. Ook had hij het over een essay dat hij woensdag publiceerde en over de controverse betreffende het door de Verenigde Staten gewenste raketschild in Oost-Europa.
Castro (81) houdt al ruim dertien maanden het ziekbed, nadat hij een spoedoperatie aan zijn darmen moest ondergaan. Hij heeft de macht tijdelijk overgedragen aan zijn jongere broer Raul. Het afgelopen halfjaar publiceerde hij herhaaldelijk essays over internationale vraagstukken. In 1959 greep Castro de macht in Cuba.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.