*

 

Blair verwacht dit jaar geen vredesakkoord

Door: redactie − 16/07/08, 13:11

(Novum/AP) - Tony Blair acht het onwaarschijnlijk dat Israël en de Palestijnen nog dit jaar een vredesakkoord sluiten. De onzekerheid over het politieke lot van de van corruptie verdachte Israëlische premier Ehud Olmert heeft de kans op een akkoord kleiner gemaakt, zegt Blair in de Palestijnse krant Al-Quds van woensdag.

"De politieke situatie in Israël maakt het moeilijk om optimistisch te blijven over de kans dat er dit jaar een vredesakkoord tot stand komt tussen Israël en de Palestijnen", aldus Blair, die optreedt als speciaal gezant van het zogenoemde Midden-Oostenkwartet (de Verenigde Staten, de Europese Unie, Rusland en de Verenigde Naties). Hij zei wel dat beide partijen er nog altijd alles aan doen om wel voor het eind van dit jaar vrede te sluiten, zoals werd afgesproken op de vredestop die vorig jaar werd gehouden in het Amerikaanse Annapolis.

Blair werd dinsdag in de Gazastrook verwacht, maar dat bezoek werd om veiligheidsredenen afgezegd. Het zou de eerste keer zijn geweest dat Blair de Gazastrook bezocht sinds de radicale Hamas daar de macht greep. Hamas is niet bij het vredesoverleg betrokken. Israël praat slechts met de regering van de Palestijnse president Mahmoud Abbas, die het sinds vorig jaar juli alleen op de Westoever voor het zeggen heeft. Blair zegt de Gazastrook hoe dan ook nog te willen bezoeken.

mailIcon print |