(Novum/Ap) - Palestijnse leiders, onder wie president Mahmoud Abbas, willen het vredesoverleg met Israël opschorten. Dat heeft de belangrijkste Palestijnse onderhandelaar, Ahmed Qureia, zaterdag gezegd.
De waarschijnlijke opschorting is een reactie op de hevige gevechten tussen Palestijnse strijders en het Israëlische leger in de Gazastrook. Zaterdag kwamen 33 inwoners van Gaza, van wie zeker de helft burgers, om het leven.
Qureia sprak van het afslachten van 'burgers, vrouwen en kinderen' en van 'genocide'. De Israëlische acties ontnemen het vredesproces zijn geloofwaardigheid, zei hij. Israël zal terwijl het onderhandelt over vrede het terrorisme blijven bestrijden, reageerde een Israëlische woordvoerder.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.