TEHERAN (ANP) - Een dialoog met grote mogendheden over het nucleaire programma van Iran begint pas na de Iraanse presidentsverkiezingen. Dat heeft de Iraanse president Mahmoud Ahmadinejad zaterdag gezegd.
De verkiezingen worden 12 juni gehouden. Iran is klaar voor een constructieve dialoog en de nieuwe Amerikaanse regering is bereid met Teheran te praten. Ahmadinejad zei dat hij de gesprekspartners inclusief de Amerikaanse president Barack Obama er uiteindelijk mee akkoord gingen dat de dialoog na de verkiezingen in Iran begint.
Ahmadinejad hoopt herkozen te worden als president. Onder zijn rivalen zijn presidentskandidaten die betere betrekkingen met Westerse landen willen. Vooral de VS beschuldigen Iran er al geruime tijd van dat het land uit is op kernwapens
Iran stelt dat kernenergie moet worden geëxploiteerd om aan de sterk groeiende vraag naar energie in het land te voldoen. China, Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Rusland en de Verenigde Staten hebben Iran in april uitgenodigd om via gesprekken een diplomatieke oplossing te vinden voor de geschillen over de nucleaire ambities van Iran.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.