*

 

ETA roept op tot voortzetten strijd

ANP − 30/01/09, 09:59

MADRID (ANP) - De Baskische terreurbeweging ETA heeft vrijdag opgeroepen de strijd voor een onafhankelijk Baskenland met alle mogelijke middelen voort te zetten. De ETA plaatste de oproep in twee Baskische kranten, aldus het Spaanse persbureau Europa Press.

In de verklaring verwijst de terreurorganisatie naar de vijftigste verjaardag van de ETA. De Baskische terreurgroep werd op 31 juli 1959 opgericht.

De ETA stelt dat Spanje en Frankrijk op geen enkele wijze de wens van de Basken voor vrijheid en onafhankelijkheid respecteren en dat de strijd daarom wordt voortgezet. Uitspraken van Spaanse en Franse autoriteiten dat de ETA op sterven na dood is, zijn volgens kopstukken van de organisatie onjuist. De terreurbeweging beschouwt zichzelf als ,,onoverwinnelijk'' omdat ze ,,uit het volk is voortgekomen''.

mailIcon print |