JERUZALEM (ANP) - Israël heeft geen plannen voor een nieuw grootschalig offensief in de Gazastrook. Dat zei de Israëlische minister van Defensie Ehud Barak maandag tegen de nieuwssite YNet news.
Zondag voerde het leger van Israël nog een reeks aanvallen uit in de Gazastrook. Onder meer smokkeltunnels waren het doelwit. Een Palestijn kwam om het leven. De aanval was een reactie op raketbeschietingen richting Zuid-Israël vanuit de door Hamas gecontroleerde kustenclave.
,,We zeiden dat er een antwoord zou komen, en dat antwoord is gisteravond gegeven'', aldus Barak. Hij lijkt daarmee in te gaan tegen premier Ehud Olmert. Die had na de raketbeschietingen een ,,buitenproportionele'' aanval aangekondigd.
Hamas zegde enkele weken geleden toe geen raketten meer te zullen afvuren op Israël. Deze beschietingen waren voor Israël de aanleiding eind december de Gazastrook aan te vallen. Bij het offensief kwamen ongeveer 1300 Palestijnen en zeker dertien Israëli's om het leven.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.