Terug naar Trouw.nl
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
Trouw.nl
  • Home
  • Nieuws
  • Opinie
  • Groen
  • Religie & filosofie
  • Schrijf
  • Video
  • Foto
  • Banen
  • Webshop

  • Nederland
  • Buitenland
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Cultuur
  • Gezondheid
  • Onderwijs

140.000 kilo Parmezaan onderweg naar Beesd

08/08/12, 10:44
© epa.

Een rij vrachtwagens geladen met 140.000 kilo Parmezaanse kaas arriveert donderdag of vrijdag op landgoed Heerlijkheid Mariënwaerdt in het Gelderse Beesd. De kostbare kazen zijn gebroken door de aardbevingen die de Italiaanse regio Emilia-Romagna in mei van dit jaar troffen en mogen in Italië niet meer als Parmiggiano Reggiano worden verkocht.

  • © epa.

Twee Nijmegenaren trokken zich het lot van de getroffen kaasboeren in Italië aan. Zij startten een actie om in Nederland brokken kaas van 1,5 kilo voor 25 euro per stuk te verkopen aan particulieren. De Italiaanse producenten krijgen zo de normale prijs voor hun kaas, die anders in de smeltoven was verdwenen.

De echte Parmezaan wordt alleen in Emilia-Romagna gemaakt. Voor elke kaas van 38 kilo is 600 liter melk nodig. De wei die overblijft na het maken van de kaas wordt gevoerd aan de varkens die Parmaham leveren.

Door de aardbevingen raakten 608.000 kazen beschadigd, aldus de organisatoren van de Nederlandse actie Red-een-kaas. Particulieren die een stuk Parmezaan bestelden, kunnen dat volgende week ophalen tijdens de Landgoedfair in Beesd. Waarschijnlijk komt er in het najaar een nieuwe zending gebroken kaas naar Nederland.

mailIcon print |
Aan het laden ...
Aan het laden ...
Aan het laden ...

    Meer over

    • Beesd
    • Gelderland
    • Natuurrampen
    • Rampen en Ongevallen
    • Nederland
    • Aardbevingen
    • Nederland

Aan het laden ...

    volg trouw.nl

  • Nieuwsbrief
  • RSS (wat is RSS?)

    trouw.nl op mobiel

  • Mobiele website
  • Trouw.nl op de iPhone

    trouw de verdieping

  • Digitale krant
  • De krant op de iPhone
  • De krant op de iPad
  • Over Trouw
  • Auteursrecht

    Service

  • Abonneren
  • Abonnement wijzigen
  • Bezorgklachten
  • Archief

    Contact

  • Veelgestelde vragen
  • Contactgegevens
  • Adverteren
  • Vacatures
De Persgroep Nederland

© 2013 - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php