Terug naar Trouw.nl
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
Trouw.nl
  • Home
  • Nieuws
  • Opinie
  • Groen
  • Religie & filosofie
  • Schrijf
  • Video
  • Foto
  • Banen
  • Webshop

  • Nederland
  • Buitenland
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Cultuur
  • Gezondheid
  • Onderwijs

Bondspresident Gauck houdt 5 mei-lezing

29/03/12, 10:57  − bron: ANP
© ap. Bondspresident Gauck.

De Duitse Bondspresident Joachim Gauck houdt dit jaar op Bevrijdingsdag de 5 mei-lezing. De net benoemde Bondspresident zal dat doen in de Grote Kerk van Breda, maakte het Nationaal Comité 4 en 5 mei vandaag bekend. In Breda vindt de aftrap plaats van de nationale viering van de bevrijding.

De viering begint elk jaar in een andere provincie en dit jaar is dat Noord-Brabant. De specifieke invalshoek voor 2012 is 'Vrijheid geef je door'. Tijdens de jaarlijkse 5 mei-lezing gaat de spreker dieper in op het onderwerp vrijheid, zowel in Nederland als daarbuiten.

Aanvankelijk zou Christian Wulff de lezing houden. Hij trad in februari af als Bondspresident van Duitsland nadat hij verdacht werd van corruptie. Het Nationaal Comité is bijzonder verheugd dat Gauck als nieuw aangetreden Bondspresident ook de uitnodiging aannam.

In 1995 was koningin Beatrix de eerste die de 5 mei-lezing uitsprak. Latere sprekers waren onder anderen prins Willem-Alexander, oud-premiers Ruud Lubbers en Wim Kok, en Jaap de Hoop Scheffer, oud-secretaris-generaal van de NAVO.

mailIcon print |
Aan het laden ...
Aan het laden ...
Aan het laden ...

    Meer over

    • Bevrijdingsdag
    • Feestdagen
    • Tweede Wereldoorlog
    • Nederland
    • Buitenland
  • Vrijheidsmaaltijden op 5 mei in Amsterdam

Aan het laden ...

    volg trouw.nl

  • Nieuwsbrief
  • RSS (wat is RSS?)

    trouw.nl op mobiel

  • Mobiele website
  • Trouw.nl op de iPhone

    trouw de verdieping

  • Digitale krant
  • De krant op de iPhone
  • De krant op de iPad
  • Over Trouw
  • Auteursrecht

    Service

  • Abonneren
  • Abonnement wijzigen
  • Bezorgklachten
  • Archief

    Contact

  • Veelgestelde vragen
  • Contactgegevens
  • Adverteren
  • Vacatures
De Persgroep Nederland

© 2013 - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php