*

 

Economie op agenda Algemene Beschouwingen

ANP/Redactie − 22/09/11, 06:47
© anp

Premier Mark Rutte bijt vandaag vanaf 10.15 uur het spits af voor de tweede dag van de algemene politieke beschouwingen, het jaarlijkse debat in de Tweede Kamer over de Miljoenennota.

Gisteren kwamen alle tien fractievoorzitters uitgebreid aan het woord. Vooral PvdA-fractievoorzitter Job Cohen en PVV-leider Geert Wilders vlogen elkaar in de haren. SP-leider Emile Roemer vond het optreden van Wilders zo erg, dat hij van Rutte eerst wil weten of die nog langer bereid is de PVV te gedogen in zijn samenwerking.

Het debat zal naar verwachting behalve over de gedoogconstructie grotendeels gaan over de stapeling van bezuinigingsmaatregelen, die volgens de oppositie kwetsbare groepen in Nederland onevenredig hard treffen. Ook de miljardensteun aan Griekenland zal hoog op de agenda staan.

Het debat zal naar verwachting tot diep in de avond, mogelijk tot in de nacht duren. PvdA-leider Job Cohen sloot gisteren niet uit dat hij aan het einde van het debat met een motie van afkeuring of wantrouwen komt.
mailIcon print | |
<spring:message code='commonMessages.loading' />