(Novum) - De woonsituatie van niet-westerse allochtonen is de afgelopen jaren verbeterd. Dat blijkt woensdag uit een rapport van de Erasmus Universiteit over de woonsituatie van migranten. Het onderzoek is uitgevoerd in opdracht van het ministerie van Ruimtelijke Ordening.
In het onderzoek is een vergelijking gemaakt tussen allochtonen en autochtonen met dezelfde demografische en sociaal-economische kenmerken. Het verschil in woontevredenheid is minimaal, maar er zijn wel andere verschillen. Ongeveer twintig procent van de migranten heeft een eigen woning. Veertig procent van de vergelijkbare groep autochtonen bezit een eigen huis.
Het onderzoek laat zien dat rond de veertig procent van de niet-westerse allochtonen woont in een zogeheten concentratiewijk, tegenover twintig procent van de autochtone bevolking. Dit zijn wijken waarin een groep met een bepaald inkomen of etnische achtergrond de meerderheid vormt.
De onderzoekers zien een verbetering in de huisvesting van allochtonen. De oorzaken hiervan zijn stadsvernieuwing en herstructurering van wijken. "Die ontwikkelingen stemmen hoopvol en geven vertrouwen in de toekomst", schrijft minister van Ruimtelijke Ordening Sybilla Dekker (VVD) woensdag in een brief naar de Tweede Kamer. De minister stuurt het rapport naar gemeenten, zodat zij de kennis kunnen gebruiken voor de aanpak van oude wijken.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.