*

 

PCM en Boekhoorn werken samen aan gratis krant

Door: redactie − 18/10/06, 17:48

(Novum) - Investeerder Marcel Boekhoorn en PCM Uitgevers onderzoeken de mogelijkheid samen een gratis krant uit te geven. Door de krachten te bundelen moet dit nieuwe dagblad in staat zijn de concurrentie aan te gaan met andere kranten. Dat melden Boekhoorn en PCM woensdag in een gezamenlijk uitgebrachte verklaring. Wanneer de nieuwe krant verschijnt is nog niet bekend.

De krant wordt binnen een halfjaar gelanceerd volgens een woordvoerder van PCM. Hij wil niet zeggen wie het initiatief heeft genomen voor de samenwerking, de uitgever of Boekhoorn. "Houd het er maar op dat ze elkaar hebben gevonden. Het zijn geen vreemden van elkaar, ze waren al een tijdje in gesprek."

Boekhoorn krijgt een belang van 51 procent in de nieuwe krant en PCM een belang van 49 procent. De bedoeling is een aparte, zelfstandige onderneming op te richten. De gratis krant moet tot stand komen volgens een vernieuwend concept. De krant moet sterk verschillen van de gratis bladen die reeds bestaan.

Begin oktober kondigde de Volkskrant nog aan met een eigen gratis krant te komen. Moederbedrijf PCM had daarvoor toestemming gegeven, maar het plan moest nog de goedkeuring krijgen van de commissarissen van PCM. Van Boekhoorn was al langer bekend dat hij met een gratis krant wilde komen.

mailIcon print |