*

 

Balkenende spiegelt zich aan Piet de Jong

Door: redactie − 18/10/06, 15:52

(Novum) - Premier Jan Peter Balkenende (CDA) heeft zich de afgelopen jaren opgetrokken aan zijn verre voorganger Piet de Jong. Net als Balkenende kreeg De Jong tijdens zijn ambtsperiode weinig waardering voor wat hij deed.

"Pas veel later kwam het besef dat je Nederland als een kundig kapitein door een zeer turbulente tijd hebt geleid", schrijft Balkenende in een brief aan hem. Hij schrijft van De Jong te hebben geleerd dat populariteit niet het hoogste doel is.

De brief aan de katholiek De Jong, die premier was van 1967 tot en met 1971, is één van de 28 brieven van Balkenende die zijn gebundeld in het boekje 'Aan de kiezer'. In brieven aan onder anderen de Duitse bondskanselier Angela Merkel, schrijver Harry Mulisch en tv-presentatrice Lucille Werner doet Balkenende vijf weken voor de verkiezingen zijn visie op de toekomst van Nederland uit de doeken.

'Aan de kiezer' werd woensdagmiddag gepresenteerd in het Haagse theater Diligentia. De brieven zijn merendeels geadresseerd aan mensen die zich verdienstelijk hebben gemaakt de laatste jaren, zoals de agent die gewond raakte bij de arrestatie van leden van de Hofstadgroep. Balkenende prijst hun inzet en roept de lezer op zich ook in te zetten voor een beter Nederland.

mailIcon print |