(Novum) - Nederlanders zijn minder vaak slachtoffer van criminaliteit. Het aantal mensen dat ermee te maken krijgt is met zes procent afgenomen ten opzichte van 2002, toen de helft van de Nederlanders nog de dupe was. Dat meldt het Centraal Planbureau (CPB) woensdag.
De criminaliteit op de meest onveilige plekken is van 2003 tot 2005 gedaald met ongeveer tweeënhalf procent. Het gaat om onder andere winkelcentra, parken en gebieden rond stations. Het aantal mensen dat te maken krijgt met overlast is met vijf procent gedaald. Nederlanders voelen zich ook veiliger. Ze zien de politie vaker op plekken waar ze dat graag willen. In de afgelopen twee jaar is de ontevredenheid over het optreden van de politie in de buurt met bijna tien procent gedaald tot 34 procent van de bevolking.
Het CPB ondervroeg meer dan vijftigduizend Nederlanders over het optreden van de politie voor de jaarlijkse Politiemonitor Bevolking. Uit het onderzoek concludeert het CPB dat de politie volgens de burger voor het eerst in tien jaar beter is gaan presteren.
Strenger politieoptreden heeft volgens het CPB een positief effect op de veiligheid gehad. Vanwege een afname van het politiepersoneel lijkt volgens het CPB 'beter blauw' meer vruchten af te werpen dan 'meer blauw'.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.