(Novum) - Het 15-jarig meisje uit Almere dat wordt verdacht van het doden van haar baby wordt zo snel mogelijk uit de gevangenis gehaald. Dat stelt het ministerie van Jeugd en Gezin vrijdag. Sinds donderdag zit het meisje in de jeugdgevangenis Rentray in Lelystad. Daar wordt onderzocht hoe ze het best verder kan worden behandeld.
Het meisje werd na de vondst van haar dode baby door de kinderrechter uit huis geplaatst. Door gebrek aan plaats in normale opvanghuizen werd ze in de jeugdgevangenis in Breda ondergebracht. Daar werd ze in een isoleercel gezet, omdat nergens anders plaats was. "Maar de deur stond gewoon open. Ze kon meedoen aan alle activiteiten, alleen haar bed stond in die cel", licht een woordvoerder van het ministerie van Jeugd en Gezin toe.
Het meisje werd vorige week maandag aangehouden nadat een babylijkje was gevonden. Uit sectie bleek volgens het Openbaar Ministerie dat het voldragen jongetje niet dood was geboren.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.