*

 

Zweefmetro moet fileprobleem verhelpen

Door: redactie − 29/11/07, 16:44

(Novum) - Een snelle, metro-achtige verbinding moet een oplossing bieden voor het fileprobleem op het traject Schiphol-Amsterdam-Almere. De magneetzweefverbinding hoeft de overheid niets te kosten. Dat stelt het consortium Transrapid Nederland, een samenwerkingsverband van Siemens Nederland, ABN Amro, Koninklijke BAM Groep, Ballast Nedam en Fluor.

De magneetzweefbaan kost 2,2 miljard euro. De betrokken bedrijven staan in voor de financiering. Het voorstel voor de magneetbaan is donderdag ingediend bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat.

"Het moet niet meer gaan om óf autovervoer óf openbaar vervoer", legt voorzitter van het consortium Martin Pernis uit. De oplossing moet volgens hem worden gevonden in een combinatie van vervoerssystemen. Waar de metro kruist met snelwegen en het regionale openbaar vervoer komen overstappunten. Daar kunnen automobilisten overstappen op de metro, waar ze anders eventueel in de file terecht zouden komen. De metro komt om de zes minuten langs op een overstappunt. De totale reistijd op het traject wordt voor automobilisten dan gehalveerd, stelt het consortium.

Ook zou de zweefbaan het milieu niet belasten. De hoeveelheid uitgestoten fijn stof en koolstofdioxide zou ermee worden teruggedrongen en de zweefbaan maakt minder geluid dan een trein.

Een vergelijkbare magneetzweefbaan rijdt sinds 2003 in Shanghai. In München wordt een baan gebouwd.

mailIcon print |