(Novum) - De politie heeft zich maandag publiekelijk verontschuldigd voor het geweld dat vrijdag is gebruikt tijdens een scholierenprotest in Middelburg. Op televisiebeelden was te zien hoe agenten met de wapenstok insloegen op protesterende scholieren.
In heel Nederland gingen vrijdag scholieren de straat op om te protesteren tegen de strengere lesurennorm. Volgens het Laks kwamen niet alleen in Zeeland incidenten met de politie voor. Tientallen scholieren werden aangehouden voor onder meer belediging, het gooien met stenen en vernielingen.
Scholieren gingen maandag opnieuw de straat op. Bij protestacties in verschillende steden werden daarbij vernielingen aangericht. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Leiden, Eindhoven en Enschede is door scholieren betoogd. Hierbij werd gegooid met eieren, drankblikjes en vuurwerk, melden verschillende politiekorpsen. In Amsterdam raakten twee agenten gewond.
Scholierenbond Laks had een klacht ingediend over het 'buitensporige geweld' dat de politie in Middelburg tegen scholieren heeft gebruikt. Volgens het Laks zijn sommigen jongeren als gevolg van klappen van de politie ziek naar huis gegaan en moest er één in het ziekenhuis worden behandeld.
De acties richten zich tegen de 1040-urennorm die staatssecretaris van Onderwijs Marja van Bijsterveldt (CDA) voorstaat. De leerlingen vinden dat zij teveel uren naar school moeten, zonder dat zij in die uren fatsoenlijk les krijgen. Zij vrezen dat scholen uren gaan invullen met nutteloze tijdsbesteding om maar aan de gestelde norm te voldoen. De Tweede Kamer debatteert woensdag over de lesurennorm.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.