*

 

Flat ontruimd na lekkage en stroomuitval

Door: redactie − 09/02/07, 22:21

(Novum) - Ongeveer honderd bewoners van een flat in het centrum van Zoetermeer hebben vrijdagavond hun woning moeten verlaten na een waterlekkage in het warmwatercircuit. De stroom in de flat is uitgevallen. Alle bewoners is opvang aangeboden omdat het koud wordt in het gebouw, laat een woordvoerder van de brandweer weten.

Het lek ontstond aan het begin van de avond, vermoedelijk bij een verbouwing op de derde etage. Op de derde etage staat twintig centimeter in de woningen, op de tweede zeven. Ook de twee woonlagen daaronder hebben wateroverlast. De flat van twaalf verdiepingen aan de Willemstraat heeft zes woningen per etage.

De brandweer sloeg groot alarm en is bezig het water weg te pompen. Pas als alles droog is kan de stroom weer worden aangesloten. Het duurt nog een behoorlijke tijd voordat het water weg is, zegt de woordvoerder rond 23.15 uur. Bovendien is de hoofdstroomtoevoer van het gebouw uitgeslagen en is schade ontstaan aan enkele schakelkasten.

Electriciteitsbedrijf Eneco heeft nog zeker enkele uren nodig, misschien wel tot de ochtend, om de stroomtoevoer weer op gang te krijgen. De GGD vindt het niet verantwoord als de bewoners de nacht in de flat doorbrengen en adviseerde de bewoners uit voorzorg te evacueren. De gezondheidsdienst verwacht dat de temperatuur in het gebouw kan terugvallen naar tien graden, zodat er kans is op onderkoeling, zeker voor de oudere bewoners.

Nog voor middernacht kunnen mensen per bus worden vervoerd naar zwembad Het Keerpunt, waar het Rode Kruis opvang organiseert. Veel mensen kiezen ervoor bij familie te overnachten, zegt de woordvoerder. Hij verwacht dat ongeveer 35 mensen in het zwembad overnachten.

mailIcon print |