(Novum) - Bij baggerwerkzaamheden in het Limburgse Haelen is maandag rond 13.00 uur een vliegtuigbom gevonden. Het explosief is 1,40 meter lang en heeft een doorsnede van dertig tot veertig centimeter. De politie vermoedt dat het gaat om een bom uit de Tweede Wereldoorlog.
Het projectiel ligt op op het Essent-bedrijfsterrein aan de Roermondseweg, dat in een straal van honderd meter om de bom werd ontruimd. Dat betrof niet alleen het bedrijfsterrein van een baggermaatschappij, maar ook de rivier de Maas en de spoorlijn Weert-Roermond. Het scheepvaart- en treinverkeer werd daarom tot 15.00 uur stilgelegd.
De Explosieven Opruimings Dienst (EOD) constateerde dat het explosief een duizendponder is en dat er geen ontsteking meer in zit. Dat betekent volgens de politie dat er geen direct gevaar meer is. De EOD heeft de bom meegenomen naar het militaire oefenterrein de Budelerbergen tussen Weert en Budel. Daar wordt het explosief maandagavond gecontroleerd tot ontploffing gebracht.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.