*

 

Geen uitnodiging voor bijeenkomst over EU-grondwet

Door: redactie − 26/01/07, 21:24

(Novum) - Nederland en Frankrijk waren niet uitgenodigd voor een bijeenkomst over de Europese grondwet vrijdag in Madrid. De Europese grondwet werd in 2005 door een tweederde meerderheid in Nederland afgewezen. De Europese raad van regeringsleiders besluit in juni of er voldoende basis is bij de lidstaten van de EU om de Europese grondwet opnieuw te bespreken.

De achttien landen die de Europese grondwet hebben geratificeerd vinden niet dat de tekst moet worden aangepast om sceptische landen als Nederland en Frankrijk over de streep te trekken. Sterker, de grondwet zou op meer gebieden van toepassing moeten zijn, stelden de onderministers van buitenlandse zaken die vrijdag in Madrid bijeen waren.

Onderminister Alberto Navarro van Spanje riep Frankrijk en Nederland op uit te leggen wat er scheelt aan de grondwet. "Tot nu toe hebben we niets over een plan B vernomen", zei Navarro op een persconferentie na afloop van de bijeenkomst. Navarro's Luxemburgse ambtgenoot Nicolas Schmitt stelde dat de voorstanders van de grondwet niet willen dat het document van de agenda verdwijnt. Volgens Spanje was de bijeenkomst in Madrid niet bedoeld om verdeeldheid te zaaien, maar om het debat over de grondwet en het ratificeringsproces weer op gang te brengen.

mailIcon print |